Aksidᶒnt i rëndë në Tiranë/ Përplāsᶒn 2 mjete te Medreseja, 6 persona nisen me urgjᶒncë te Trauma


Tiranë- Aks ident në Tiranë. Përpl asen fort dy mjete, 6 persona nisen me ur gjencë drejt Traumës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë tregu tek Medreseja në Tiranë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë policia dhe ekipet e Ambulancës.

Burime nga vendngjarja treguan se përpl asja mes mjeteve ishte e fuq ishme dhe se personat që ndodheshin brenda mjeteve kanë pësuar lën dime të rën da.

Tiranë – Policia e kryeqytetit thotë se në ak sidentin që raporti më herët noa.al, janë identifikuar të paktën pesë persona të pl agosur në shkallë të ndryshme.

Nga të dhënat e para del se mbrëmjen e sotme te kryqëzimi i rrugës “5 Maji” diku afër Medresesë, pak metra larg qendrës universitare, janë përpl asur automjetet me drejtues shtetasit K. R., dhe E. P.

Si pasojë e përp lasjes është dë mtuar shtetasi K. R., dhe pasagjeria që ndodhej me të.

Po ashtu janë pla gosur edhe 3 pasagjerët që ndodheshin në automjetin me drejtues shtetasin E. P., të cilët ndodhen jashtë rre zikut për je tën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ak sidentit.

Në galeri shikoni pamjet nga ky ak sident dr amatik.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *