Trishtim! 24-Vjeçarja shqiptare humb jetën në Itali


Blerina Kryeziu, një kameriere 24-vjeçare me origjinë nga Kosova e cila jetonte në Treviso të Italisë është një tjetër vik timë e ak side nteve.

Por teksa ka qenë duke ecur, e reja është për plasur nga një mjet tip “Nissan Juke” që drejtohej nga një 68-vjeçar.

Makina e go diti atë nga pas dhe e përplasi duke e hedhur dhjetra metra larg. 24-vjeçarja shqiptare u dërgua me urgjencë në spital dhe u shtrua menjëherë duke u mbajtur nën kujdes intensiv. Por fatkeqësisht, Blerina nuk mundi t’i rezistonte pla gëve të marra dhe ndërroi jetë mëngjesin e së hënës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *