VIDEO/ Festën e Flamurit nuk e ndal dot askush, shqiptarët “dëbojnë” policinë në Angli


Shqiptarët kanë festuar ditën e sotme 110-vjetorin e Pavarësisë. Jo vetëm në Shqipëri, por an e mbanë botës, emigrantët shqiptarë, me flamujt kuq e zi janë mbledhur për të festuar.

Në një video të siguruar nga abcneës.al, edhe shqiptarët në Angli janë bërë bashkë nëpër rrugët e Britanisë.

Policia ka tentuar që t’i shpërndajë, por ata nuk i ka ndalur asgjë dhe kanë zmbrapsur makinën e uniformave policore.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *