Komentatori Berisha e kthen në traditë, nuk u përmend emrat futbollisteve serb as kundër Zvicrës


Ka përfunduar me rezultat 2-2 pjesa e parë e ndeshjes Zvicer – Serbi, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës.

Golashenues për helvetikët janë futbollisti nga Gjilani, Xherdan Shaqiri, dhe Breel Embolo, shkruan IndeksOnline.

Komentatori i RTK-së, Arben Berisha, po e vazhdon një traditë që e ka nisur në ndeshjen kundër Kamerunit. Berisha për asnjë moment nuk përmendi emrat e futbollisteve serb gjatë pjesës së parë ndaj Zvicrs.

Këtë gjë e bëri edhe me 28 nëntor në ndeshjen kundër Kamerunit./


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *