Xhaka Dhe Shaqiri “Gjunjëzuan” Serbinë, Loredana Ndan Momentin Kur Feston Si “E Çmendur” (VIDEO)


Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë në Katar 2022 mbrëmjen e djeshme, me rezultatin 3-2 ka bërë krenarë jo vetëm zvuicerianët por dhe mbarë shqiptarët, për shkak se në kombëtaren helvete luajnë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Kanë qenë të shumta reagimet nga personazhe publikë e politikanë të shumtë.

Mes tyre edhe Loredana. Këngëtarja ka ndarë një video nga momenti i fitores së Zviceës duke e shoqëruar me flamuj shqiptarë dhe zvicerian.

Në video shfaqet gëzimi i këngëtares që ka qenë edhe në shtëpinë e çdo shqiptari njësoj mbrëmjen e djeshme.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *