Ç’po Ndodh Me Flori Mumajesin? Arbana Osmani E Bind Të Ndryshojë Vendimin Drastik Që Mori Këngëtari


Tashmë është konfirmuar që në Festivalin e Këngës do të performojnë edhe artistë që nuk janë konkurrentë, artistë shumë të dashur për publikun. Ndër emrat që ka ngjallur më shumë interes është ai i Flori Mumajesit, pasi këngëtari është mjaft i rezervuar në daljet publike.

Ndërsa konfirmoi lajmin, gazetari Eraldo Rexho zbuloi se mbrëmja e tretë e Festivalit të Këngës do të sjellë duetet e nostalgjisë.

“Në natën e trete do të kemi 16 numra fantastik që jam i bindur që të gjithë do t’i pëlqeni dhe do t’i duartrokisni shumë. Janë këngë që ne i kemi dëgjuar, hite që i duam shumë.

Jo domosdoshmërisht fituese të Festivalit të Këngës,” – u shpreh Rexho. Gazetari Eraldo Rexho zbuloi në Euronews Albania disa nga emrat e njohur që do të performojnë sot në Festivalin e 61 të këngës. Rexho u shpreh se nata e parë do të presë emrat ‘big’ të këngës, duke nisur nga Fifi e deri tek Rovena Dilo

“Nuk do të doja të harroja ndonjërin se janë të gjithë artistë shumë të njohur.

Në natën e parë do jetë Enxhi Nasufi, Fabian Basha, grupi Urban Band, Fifi, Two Farm, rikthimi i Kastro Ziso me 2 shokët e tij të gjimnazit, Luna Causholli, Rovena Dilo, uroj të mos kem harruar asnjë”, tha Rexho.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *