32-vjeçarja mbyt dy fëmijët e mitur, tenton dhe me të tretin


SHBA- Një nënë nga Massachusetts akuzohet se ka mbytur dy fëmijët e saj të vegjël dhe ka tentuar të vrasë fëmijën e saj të tretë përpara se të tentojë të vrasë veten duke u hedhur nga dritarja. Lindsay Clancy, nga Plymouth, po përballet me dy akuza për vrasje dhe tre akuza për mbytje për vrasjen e vajzës së saj 5-vjeçare dhe djalit 3-vjeçar.

Clancy po shërohet në një spital të Bostonit, por është në paraburgim nga policia. Policia u thirr në shtëpinë e familjes nga bashkëshorti i gruas. Oficerët gjetën në shtëpi tre fëmijë nën moshën pesë vjeç pa ndjenja, me shenja të dukshme të lëndimeve të rënda.Cora, 5 vjeç dhe Dawson, 3 vjeç, u dërguan me urgjencë në spital, ku u shpallën të vdekur. Një djalë 7 muajsh është ende duke luftuar për jetën. Ai u transportua me helikopter në Spitalin e Fëmijëve në Boston dhe mbetet i shtruar në spital.

“Kjo është një tragjedi e paimagjinueshme, e pakuptimtë dhe hetimi është në vazhdim”, tha policia.

Hetuesit po shqyrtojnë mundësinë që Clancy vuante nga depresioni pas lindjes dhe kishte qenë me leje nga Spitali i Përgjithshëm i Massachusetts, ku ajo punonte si infermiere. Familjarët e familjes thanë se janë në gjendje shoku pasi asgjë nuk e paralajmëronte të keqen.

“Është e trishtë . Ata ishin thjesht fëmijë të bukur. Të kujdesur mirë, ato ishin thjesht të bukura, kaq. Ata patën një jetë të bukur”, tha tezja e tyre.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *