“Luizi vjen nga një familje e varfër! Përpiqet të më imitojë mua, por unë jam i paarritshëm”


Banori i “Big Brother” Luiz Ejlli është ndër perosnat VIP më të pëlqyer të momentit. Një koment për të ka bërë dhe poeti dhe autori i këngëve Agim Doçi në emisionin “Impact”.

Ai thotë se Luizi përpiqet ta miojë atë por Doçi thotë se është i paimitueshëm. Agim Doçi: Luiz Ejllin e kam njohur kur ka qenë 11 vjeç. 14 vjeç, 17vjeç, 18 vjeç diplomat shqiptar në Paris, Pse vetëm nga lidhja e krushqisë.

Kush e ka meritu, Luizi vajzën e Jozefinës apo vajza e saj Luizin. Luizi rrjedh nga një familje e varfër shqiptare që ka revoltën e vet me shpërthy dhe ai ka arrit deri aty sa në të gjitha veprimet do të imitojë Agim Doçin. Unë jam i paimitueshëm. Më imiton në çdo gjë.Padyshim Luiz Ejlli është një nga banorët më të lakuar dhe më të ndjekur në Big Brother Vip 2. Ndonëse e ka shprehur disa herë brenda shtëpisë simpatinë dhe respektin që gëzon për kreun e Partisë Demokratik Sali Berisha, së fundmi ai ka bërë dhe një krahasim teksa në një bashkëbisedim me banorët e tjerë u shpreh se:

“Politika pa Berishën është si Big Brother pa mua”. “Unë vd.s për të. Politika pa Berishën është si shtëpia e Big Brother pa mua”, u shpreh ai.

Tema politike nisi në sajë të një imitimi të dy krerëve të partive, Rama dhe Berisha, ku Luizi refuzoi që të imitonte kryeministrin Rama.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *