Aman vetëm nxirreni Luizin se ia japim ne 100 mijë euro: biznesmeni ankohet se s’ka klientë kur është transmetimi live


Luiz Ejlli është kthyer në fenomen dhe arsyeja kryesore pse Shqiptarët janë me sy nga televizori te Shtunave dhe te Marteve pikerisht në mbrëmjet e Prime-t të këtij reality show.

Në mediat rozë e rrjetet sociale Luiz Ejlli është kryetema. Shikueshmëria e lartë e Prime-it të Big Brother Albania Vip duket se ka ndikuar edhe në gastronomi.

Bizneset në këtë sektor nuk kanë klientë në përiudhen e transmetimit të këtij spektakli, shkruan InfoKosova.

Keshtu ka bere te ditur Kryerati i Gastronomeve te Kosoves Petrit Kllokoqi i cili ne forme shakaje ka treguar se ne kohen e Prime-ve nuk po kane fare pune.

Ndersa sipas tij zgjedhja e duhur e ketij problemi eshte bashkimi i gastronomeve per ti paguar cmimin e madh prej 100 mije euro Luizit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *