Вabi e рërqafon meѕ lotëve, 5-vjeçarja nхirret e gjallë nga rrënojat раѕ 7orëve


5-vjeçarja Ajshe, e cila ishte nën rrënoja në Kahramanmaraş, u shpëtua nga tërmeti pas 7 orëve.Ndërtesa 6-katëshe, e vendosur në qendrën e qarkut Kahramanmaraş, Pazarcık, u shemb nga tërmeti me magnitudë 7.7 që ndodhi në mëngjes.

Nën rrënoja mbeti edhe familja Güneş me 4 anëtarë që jetonte në ndërtesë. Disa orë më vonë, zëri i Ajshes, vajzës së vogël të familjes, u dëgjua.

Ekipet u përpoqën të ruanin qetësinë duke biseduar vazhdimisht me vajzën 5-vjeçare. Vogëlushja u dërgoi edhe një mesazh ‘Jam mirë’ ekipeve nga nën rrënoja.

Ajshe e vogël u nxor nga rrënojat 7 orë pas tërmetit si rezultat i punës së ekipeve. Ajo u bashkua me familjen e saj dhe u dërgua në spital


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *