Neuropsikiatri zbulon se pse iu shfaqë fëmijës në Turqi burri më mjekër të bardhë – Arsyeja do t’ju shokojë!


Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafir ishin psikologu Jashar Demiri, psikologia Edlira Durmishaj dhe neuropsikiatri, Sami Rexhepi, me të cilët diskutuan për shëndetin mendor si dhe shërimin e pacientëve “të prekur” nga ‘Sihri’, shkruan Korrespodenti.

I pyetur për rrëfimin e vajzës së vogël nga Turqia e cila kishte thënë se e ka ushqyer një burrë me mjekër të bardhë derisa ajo ishte e ngujuar nën gërmadha të shkaktuara nga tërmeti, neuropsikiatri Sami Rexhepi tha se në këtë rast ajo ka patur halucinacione dhe se proteinat e ruajtura në organizmin e saj kanë mundur për arsye se ajo ka qenë në gjendje kome.

Ndiqeni minutën e 28:00 të emisionit për ta dëgjuar shpjegimin e plotë të neuropsikiatrit Samir Rexhepi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *