Thellohet misteri mbi Vis Martinajn, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe tregon çfarë po fshihet: Rama e di nëse është…


Ish deputeti Lefter Maliqi deklaron se një kryeministër merr informacione për gjithçka nga Shërbimi Informativ Kombëtar dhe policia. Madje Maliqi thotë se dhe për rastin e të shumëkërkuarit të drejtësisë, Ervis Martinaj, kryeministri Edi Rama është në dijeni nëse është zhdukur, është gjallë apo është vrarë.

Sakaq ai thotë se në një vend të vogël si Shqipëria mjafton një javë për të vendosur rendin pasi të gjithë elementët dhe grupet kriminale janë të njohur por pengesë është bërja e tyre njësh me politikën.

“Rendi në këtë vend aq të vogël vendoset jo për 100 ditë por për 1 javë sepse janë të piketuar elementët kriminal një kontigjent që janë në çdo lagje e vend.

Nuk ndodh sepse politika e krimi janë bërë njësh. Po ti shohësh resortet, terminalet, ndërtimet i bëjnë bosët e krimit, nuk kemi as inxhinjer as doktor e profesor që të jenë të niveleve të larta.

Të gjithë këta janë me 8 klasë, diku me një diplomë të blerë dhe këta janë bërë njësh me kupolën e organizuar të Surrelit i cili i thotë Drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë, “ç’janë këto që dëgjoj nëpër lajme?”, fantazma për një Ervis Martinaj.

Rama e di i pari nëse është zhdukur dhe ky është pjesë e zhdukjes, nëse është vrarë prap ky e di, nëse është gjallë prap ky e di. Një kryeministër i di të gjitha dhe Shërbimi Informativ Kombëtar i di të gjitha.” tha Maliqi në Ora News.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *