“Pusho se ta nxorra ty inatin”… Arbana i mbyll mikrofonin! “Kujt i flet ashtu?!”


Luizi ka mare fjalen sonte per te shpjeguar: “Ishte loje dhe e dinim te gjithe. Nuk e lashe te fitonte per ti treguar qe nuk jemi bashke ne loje por ne jete. Doja ta fitoja. Kurse ajo e mendonte ndryshe…

Kiara nuk u dorezua dhe reagoi ashtu sepse mendonte se vajzat e tjera do te thonin se ajo po e linte lojen ta fitonim ne sepse eshte me mua dhe per kete arsye beri ate sjellje.

Ne kemi qendruar shume here aty te lavamani dhe kemi folur e ndjere mire. Nuk do e lija per asgje ne bote t’i ndodhte dicka e keqe. Sepse ketu po flitet per gjera ekstreme tani…”

Kiara nuk ka ekzagjeruar absolutisht. Eshte normale qe dy thirrjet e para goca me ndihmoni dhe jam keq i beri per te me larguar. Pastaj kuptova se spo ekzagjeronte.

Nuk kam kerkuar falje akoma. Sepse dua te shoh akuzen. Me akuzon si njeriun e zemres. Kiara: “Te akuzoj per faktin qe nuk perpiqesh te me kuptosh asnjehere kur me sheh me sy.

Nuk perpiqesh te futesh asnjehere te une dhe ta shohesh me syte e mi por vetem sic e sheh ti. Me ke thene egoiste dhe qe ben kot. Problemi im eshte se ste shoh kurre per loje. Kurse ti e ndan lojen nga dashuria. Kurse une se ndaj dot”.

Luizi: “Mos po me kerkojne qe kur te jete vajza kunder djemve une te terhiqem sepse ne jemi bashke?! Po te bej nje pyetje te sinqerte: nese jepet mision tjeter do te qendroj qe ju te fitoni dhe kaq…”

Luizi i hakerrehet me pas Oltes qe nderhyri: “Pusho ti se do ta nxjerr inatin ty”. Arbana mer fjalen dhe nderpret: Cfare eshte ky komunikim! Kujt i flet ashtu?! Jam une qe drejtoj kete dhe jap une te drejte te flasin ose jo”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *