E trishtë/ Makina përplās lypësin, i mitυri në gjendje të rëndë në spital


Durrës- E tr ishtë në Durrës.

Një ak sident i rë ndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në qytetin bregdetar.

Një e mitur rome është përp lasur nga një automjet në zonën e Kënetës.

Fëmija, që prej kohësh kërkonte lëmoshë pranë semaforit, është dërguar menjëherë në ur gjencën e Spitalit Rajonal Durrës, ku sipas informacioneve të para ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha, në gjendje të rë ndë shëndetësore.

Policia informon se rreth orës 18:40, në lagjen nr.17/1, Durrës, një automjet me drejtues I. B., 30 vjeç, ka aksi dentuar një fëmij rreth 7 vjeçe, këmbësore, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i automjetit I.B, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Durrës për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ak sidentit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *