Britma dhe ulërima në Tiranë, 41-vjeçari i shkon familjes me kallash në dorë


Policia e Tiranës falë ndërhyrjes së shpejtë ka arritur të parandalojë një ngjarje kri minale në familje.

Në pranga ka rënë 41 vjeçari me iniciale J.Xh, banues në Kombinat që kanosi me ar më zjarri familjarët e tij, ndërsa është sekuestruar ar ma e zjarrit.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Afternoon”. Falë ndërhyrjes në kohë dhe veprimeve profesionale nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, parandalohet një ngjarje kr iminale në familje.

Vihet në pranga 41-vjeçari që kanosi me ar më zjarri, familjarët e tij.

Sekuestrohet ar ma e zjarrit ka llashnikov.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, pas marrjes së njoftimit për një shtetas që kishte kanosur me ar më zjarri, familjarët e tij, në lagjen “Misto Mame”, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Afternoon”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

J. Xh., 41 vjeç, banues në Kombinat.
Shtetasi J. Xh., mbrëmjen e djeshme, gjatë një ko nflikti për motive të dobëta, ka ka nosur familjarët e tij, me a rmë zjarri (ka llashnikov), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Vijon puna nga grupi hetimor, për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *