EKSLUZIVE: Sabri Fejzullahu banori i parë i “Big Brother VIP Kosova”


Sabri Fejzullahu është një nga artistët më të dashur në gjithë trojet shqiptare. Ai mban mbi supe një karrierë 50-vjeçare dhe ka arritur t’ju mbijetojë të gjitha kohërave. Në repertorin e tij muzikor, Fejzullahu numëron qindra hite, disa prej tyre bashkëpunime me artistë të njohur.

Ndonëse çdo këngë e tij ka qenë mjaft e suksesshme, Sabriu ka treguar së fundmi se njëra prej tyre i ka mbetur peng që nuk marrë vëmendjen e duhur. I ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites”, Sabriu tha se dueti me Ledina Çelon, “Ma ke prish gjumin e natës” nuk është vlerësuar siç duhet.

Dyshja morën pjesë me këtë këngë në “Festivalin e Këngës” në vitin 1999 dhe ata nuk u vlerësuan nga juria e asaj kohe. Edhe pse kanë kaluar mbi 20 vite që nga ajo kohë, duket se Sabriu e ka të pamundur ta harrojë këtë fakt.

Mirëpo, këngëtari i njohur ka marrë sërish një vëmendje të madhe. Zbulohet se ai do të jetë banori i parë i “Big Brother VIP Kosova”, shkruan “Alb Hite” ne Instagram.

Llogaria e “Big Brother VIP Kosova” në Instagram ka postuar një foto me emër dhe vetëm një shkronjë për të gjetur banorin e parë. Dyshimet e shumta jane per Sabriun.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *