Foto që si keni parë, Adelina Ismajli dhe performanca e saj para llapjanëve 16 viteve më parë


Diva e muzikes shqiptare, Adelina Ismaili ka kohe qe eshte distancuar nga skena muzikore.

Megjithate, agazhimet e saj ne televizione nuk eshte se kane munguar, shkruan Raporto24.

Padyshim, potenca e saj vokale edhe sot kujtohet si nder me te vecantat ne vend.

Ne kohen kur Adelina mbante koncerte, sallat dhe lokalet mbusheshin plote, kjo per faktin se ishte nder artistet me te mira te kohes.

Se sa ka ndryshuar ajo nder vite, zbulojne fotografite e realizuara vite me pare ne nje mbremje ne Podujeve.

Imazhet e shkrepura nga fotografi i mirenjohur kosovar, Blerim Uka, zbulojne si mos me mire bukurine e saj natyrale.

Interpretuesja e shume hiteve, ka zhvilluar kete performance pergjate vitit 2006 para fansave te shumte llapjane.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *