Pamjet katastrofike! Qytetarët filmojnë momentet e tmerrit nga tërmeti, vendi “mbërthehet” nga gërmadhat (VIDEO)


Tajvani është goditur nga një tërmet shkatërrues me magnitudë 6.9 rihter.

Si pasojë raportoher se të paktën një person ka vdekur dhe 146 të tjerë janë plagosur.

Qytetarët kanë filmuar momentet e tmerrit që kanë përjetuar, teksa mundohen të qëndrojnë pa lëvizur.

Këto ishin lëkundjet më të fuqishme të ditëve të fundit, e cila la pas pasoja kastrofike.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *