Ndërroi mendje, pasi nuk hodhi të dashurën e tij, i riu tenton të vetëhidhet nga pallati 11-katësh, e shpëton fqinji “hero”


Një burrë është arrestuar nën dyshimin për tentativë vrasjeje, pasi dyshohet se ka tentuar të hedhë të dashurën e tij nga ballkoni i një blloku kulle, raportojnë mediat e huaja.

Ngjarja ka ndodhur në Rusi. Momente pas tentativës së dështuar ai u kap në kamera duke tentuar të hidhej nga kati i 11-të përpara se të shpëtohej nga një fqinji i tij.

Zyrtarët e policisë thonë se burri u përpoq të hidhej nga ndërtesa pas një debati me të dashurën e tij.

Burri thuhet se ishte përpjekur të hidhte partneren e tij nga një lartësi prej 120 metrash.

Në një klip të shkurtër, burri mund të jetë ngjitur pas të dashurit që ishte disa sekonda larg vdekjes, përpara se të mbledhë të gjitha forcat e tij për ta ngritur përsëri në siguri.

I arrestuari u neutralizua dhe u mbajt aty derisa mbërriti policia ku u arrestua me dyshimin për tentativë vrasje.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *