Sulmohet sek sualisht Mrika Nikqi, alpinistja publikon pamje të t merrshme


Alpinistja pejane Mrika Nikqi është su lmuar sek sualisht në qendër të Pejës.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Mrika, duke bërë me dije se rasti ka ndodhur mbrëmjen e 27 shtatorit.

Ajo ka publikuar edhe video nga s ulmi, ku shihet Mrika duke ecur rrugës dhe se si kapet nga pas nga një i dyshuar.

Mrika ka bërë me dije se policia tashmë është njoftuar për rastin e sulit, teksa i d yshuari është edhe i njohur.

Ndërkohë, alpinistja thotë se është në gjendje të rë nduar e mocionale.

“Si pasojë e kësaj situate, për momentin jam në gjendje të rëndë emocionale dhe nuk mund të deklarohem në tërësi…

Në videon e bashkangjitur, e gjykoni vetë këtë gjest të shëmtuar, viktimë e të cilit ka mundur të jetë çdo familjarë i juaji. Unë dhe familja u jemi mirënjohës organeve kompetente dhe qytetarëve të cilët me angazhimin e koordinuar, dhe shumë shpejtë, mundësuan identifikimin dhe arrestimin e sulmuesit i i cili ka lënë një vragë të shëmtuar në jetën time” shkroi Mrika në facebook.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *