A do të vazhdojë shiu? Ja si nis muaji tetor sipas sinoptikanes..


Sipas sinoptikanes Lajda Porja, mbremjen e sotme pritet te kemi shtim te vranesirave kryesisht ne veri.

Nderkohe diten e shtune do te kemi momente me rrebeshe shiu kryesisht ne veri te vendit ndersa ne pjesen e dyte te dites dhe ne oret e vona te nates, i gjithe territori do te kete shira dhe vranesira ne te gjithe territorin kryesisht jugu ku nuk do te mungojne dhe stuhite e forta te eres.

Diten e diel reshjet do te pakesohen duke u izoluar vetem ne zonat malore. Priten dite me diell vetem pas dites se diel. Temperaturat do te jene 3 apo 4 grade mbi mesataren mujore.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *