200 mijë euro dhe 14 vipa/ Ja c’do të ndodhë në Big Brother VIP Kosova


Jonida Vokshi, pak javë më parë zbuloi se do të jetë ajo që do të prezantojë “Big Brother Vip Kosova” krah Alaudin Hamitit. Ndonëse fillimisht nuk dha detaje, e ftuar së fundmi në programin “Ditë pas Dite” në RTSH, moderatorja zbuloi ca detaje të reja në lidhje me reality show-n e famshëm.

“Më erdhi fillimisht një mesazh nga Liberta dhe më pas më kontaktuan drejtuesit e Klan Kosova. Në fillim mendova se do të më kërkonin si banore dhe u mendova se çfarë do t’i thoja, por jo ftesa ishte për prezantuese.

Ne këtu i ndajmë idetë së bashku, do të jenë fillimisht 14 konkurrentë që do të marrin pjesë, (të cilët do të shtohen me kalimin e javëve), shtëpia është ndërtuar nga fillimi dhe kemi mbyllur në 70% kastin që do të startojë programin”.

Përveç Alaudinit që do të moderojë, një prej opinionistëve emri i itë cilit është zbuluar deri tani është ai i Olti Currit. “Me Alaudinin kam drejtuar më parë edhe çmimet Oscars dhe kemi kimi bashkë, ndërsa kur mësova që opinionist do të ishte Olti Curri u lumturova pa masë, sepse unë mendoj që është i vetmi që e bën në këtë lloj programi.”- përfundoi Jonida.

Nuk ka ende një ditë për nisjen e Big Brother Vip Kosova, por çfarë dihet me siguri është se i famshmi që del fitues prej asaj shtëpie, do të marrë një çek prej 200,000 euro, shifër kjo dyfish më e lartë se ajo e “Big Brother Vip Albania”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *