Mërgimtaret po punojshin shumica në baushtella dhe kompani pastrimi, ju dolen rrenat në shesh sepse…!


Shqiptart jasht po hiqshin si dreqi neper puna ma te kqija tu pastru e neper baushtella a knej kur vin ks fryhen Jam nje moter jetoj ne ks me familje e kam kry infermerin e kum apliku per pun ne Gjermani,pas nje kohe jom pranu dhe kam shku,shum kusheri dhe te aferm i kom pas jasht hiq qef skan pas qe jom shku jo qe i kum pengu po kan rrejt shum kur vishin ne ks jem me shkolla kena puna te mira etj,nejse shkova edhe e pash realitetin shumica

e mergimgarve i kishin kerret e mira me kredi dej ne fyt shumica po punojshin neper baushtella e neper kompani pastrimi sdi sishin per lakmi qysh livdohen ne vend te huj po u trajtojshin si te huj sikurse ne gjermani ashtu edhe ne zvicerr,shkolla te kryme jo sdi ma shum jon ne kosov qe jon ma te perparum si me shkoll e kushte se do do atje.

Spo du mi ofendu kerkan po seriozisht sish xhenet jashti qysh e bojn,veq qe ndoshta ka ligj ma te fort se per tjeter sen kurgjo lakmi sju morra mergimtave atje perveq qasaj Pasaporte qe e kan kurgjo diqka ma mir se na qe jetojm ne ks nuk ishin.Mergimtaret po punojshin shumica ne baushtella dhe kompani pastrimi , Vizita ime nuk ju pelqej aspak jo qe ju kam penguar por ju dolen rrenat ne shesh.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *