Vrasja e dyfishtë në Klos, qytetarët venë duart në kokë: A ishin viktimat objektivi?


Liri dhe Kenado Shira, babë e bir janë vrarë në mes të Klosit nga një person nga fisi Mjeshtri pasditen e sotme në mes të qytezës së Klosit. Të dy ata ishin duke lëvizur në trotuar kur autori i ngjarjes është afruar dhe ka qëlluar ndaj tyre.

Motivet e vrasjes janë ende të paqarta pasi ngjarja sapo ka ndodhur, por gjithçka ka tronditur kalimtarët e rastit, të cilët kanë vënë duart në kokë teksa poshtë batanijes kanë parë trupin e pajetë të një 17-vjeçari.

Paraprakisht dyshohet edhe për dy persona të tjerë të plagosur, ndërsa nuk dihet ende nëse babë e bir që vdiqën ishin viktima të rastësishme apo objektiva të autorit.

Albeu.com mëson se Kenado Shira mbeti i vdekur në vendin e ngjarjes, kurse i ati i tij ndërroi jetë në spital.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *