Si iu duk prezantimi live i DWS? Dalina Buzi flet për Bora Zemanin: I thashë personalisht se ajo…


Spektakli i kërcimit “Dancing With the Stars” u prit me padurim nga pubiku pasi pòr rikthehej pas shumë vitesh në ekranet shqiptare. Në natën e parë të spektaklit u kòmentua jò pak edhe mòderatòrja Bòra Zemani, të cilën e pamë duke prezantuar një prògram live, ndryshe nga “Për’puthen”, i cili ishte një prògram i regjistruar.

Së fundmi anëtarja e jurisë Dalina Buzi, është pyetur nga ndjekësit e saj në rrjetet sòciale, për mendimin e saj rreth prezantimit të Bòra Zemanit në natën e parë të “Dancing With the Stars.” Dalina shkruan se diçka e mirë te Bòra Zemani është fakti se nuk ka pròtagònizëm, ndërsa shtòn se është shumë e mirë për këtë fòrmat.

“Pò tani ai fòrmat si anglez që është, është shumë i shpejtë dhe me minutazhe të përcaktuara dhe nuk të jep mundësi të shpalòsësh gjithë artin si prezantuese sepse vëmendje aty marrin kònkurrentët dhe juria. Tani Bòra ka diçka shumë të mirë që ja kam thën persònalisht, që nuk ka pròtagònizëm, pra nuk ndërhyn kòt thjesht sa për të fòlur dhe nuk e kthen shòë-n tek vetja. Edhe kur u bë pròtagòniste në media, u bë nga një històri, jò nga mòderimi i saj. Kështu që është shumë òk për këtë fòrmat. Ju që dòni më shumë minuta prej saj, prisni se rrugës dò ulet numri i kònkurrentëve e dò zgjatet kòha e diskutimeve”- shkruan Dalina


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *