Nuk pritej! Çanta e re nga Balenciaga është thjesht një pako patatinash me një çmim marramendës!


Shtëpia e preferuar e modës e Kim Kardashian, Balenciaga, është rikthyer me një tjetër çantë të pazakontë.

Këtë herë, drejtoresha kreative Demna është çiftuar me PepsiCo për një seri kuletash të dizajnuara për t’u dukur si qeskat e patateve Lay’s.

Çantat ishin pjesë e prezantimit të baltës në pistën e Balenciaga-s gjatë Javës së Modës në Paris në fillim të këtij muaji, por kaluan kryesisht pa u vënë re në atë kohë.

Sipas Hypebeast, qeska prej 4 dollarësh Lay është shndërruar në një tufë lëkure me zinxhir, e stiluar në katër “shije” – origjinale, kripë dhe uthull, lime dhe flamin’ Hot – e kompletuar me markën Balenciaga. Ata raportohet se do të shiten me pakicë për 1,800 dollarë për çdo produkt.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *