12 kostume për Halloween, frymëzuar nga moda e këtij viti


A jeni duke kërkuar për kostumin e përsosur për Halloweenin e këtij viti?

A jeni gjithashtu një adhurues i modës? Nëse po, lajm i mirë!

Ne kemi kombinimin e përsosur për ju! Pse të mos shikoni momentet më virale të modës të këtij viti për një zgjedhje veshjeje më unike. Po flasim për idetë e kostumeve ‘të nxjerra’ nga titujt kryesorë të modës.

Kim Kardashian, në muajin mars, mori pjesë në sfilatën e Balenciagas për vjeshtën e 2022-ës me një pamje super ‘të egër’: Ajo u mbulua me shiritin e verdhë të markës Balenciaga. Veshja e saj kërciste në çdo hap që hidhte.

Modelja Bella Hadid u bë virale në sfilatën e Coperni për pranverën e 2023-ës. Dy djem qëndruan pranë saj dhe spërkatën një fustan mbi të duke përdorur pëlhurë prej rripi. Për festën e Halloweenit mund të blini një fustan të ngjashëm të bardhë dhe të mbani me vete një kanoçe me fije.

Anne Hathaway kur mori pjesë në shfaqjen e Michael Kors me një fustan lëkure ngjyrë kafe dhe me jakë shumë vunë re se ajo i ngjante personazhit të saj Andy Sachs në “The Devil Wears Prada”.

Më poshtë keni 12 ide për kostume të Halloweenit të frymëzuara nga momentet virale të modës së vitit 2022.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *