“Bëni gati lopatat”, ja cilat shenja te horoskopit që do pasurohen deri në fund të vitit


1. PESHQIT

Planeti i prosperitetit do të jetë pranë jush nga 29 tetori deri më 20 dhjetor.

Në përgjithësi, do të jetë një periudhë e lavdishme për fushat që lidhen me redaksinë, botimin dhe marrëdhëniet ndërkombëtare.

2. DASHI

Edhe Dashi do të ketë ditët e tij të lavdisë.

Jupiteri do të kalojë nëpër Dash deri më 28 tetor, shkruan meganews.al. Kjo nuk është domosdoshmërisht një shenjë me fat për yllin e dashurisë dhe parave, por lidhja me Jupiterin do të sjellë një zgjerim që nuk ka ndodhur kurrë në 12 vitet e fundit.

3. Gaforrja

Shenja e tretë më e përfituar nga fati dhe paratë është Gaforrja!

Do të jetë një periudhë shumë e favorshme edhe për kompanitë në përgjithësi. Nëse punoni në industri që lidhen me marketingun, reklamën, modën, median, pasuritë e paluajtshme, apo edhe koleksionet antike, mund të keni shumë bollëk në periudhën e mbetur të 2022.

4. DEMI

Një tjetër shenjë që do të përfitojë shumë, sidomos për shkak të mundësive të papritura në të cilat mund të ndodhin ndryshime dhe risitë, do të jetë Demi.

Do ketë shumë fat edhe në dashuri dhe në lidhje në përgjithësi; që përkthehet në favorizimin e intervistave për punë apo edhe gjetjen e një partneri që është në përputhje me qëllimet tuaja profesionale dhe financiare.

5. BRICJAPI

Shenja e njerëzve më të matur dhe këmbëngulës të zodiakut! Bricjapi më në fund do të përfitojë pas një periudhe të gjatë transformimesh dhe humbjesh të thella. Ka ardhur koha e shpengimit, shkruan meganews.al. Aq më tepër nëse ka një hapje të zemrës dhe mendjes për të ndryshuar.

Shenja juaj do të kthehet sapo të filloni të veproni me bujari, ndjeshmëri, solidaritet dhe shpirt grupor. Tek Bricjapi ekziston fryma e udhëheqjes dhe përgjegjësia për gjërat praktike të jetës.

Prej datës 11 dhjetor do të keni sërish prezencën e yllit që favorizon lidhjet dhe dikton mënyrën e trajtimit të parave.

Prandaj, kjo do të jetë një kohë e mirë për të vendosur marrëveshje afatgjata dhe marrëveshje profesionale – veçanërisht për shkak të treshit të Uranit në Demi dhe lidhjes së Plutonit .


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *