Shqiptari shkon te vjedh arra ne Greqi por e ze belaja


Një emigrant shqiptar është shoqëruar dje nga policia greke, pasi është kapur duke vjedhur arra nga një pronë e huaj.

Mediet greke bëjnë me dije se shqiptari 50-vjeçar kishte mbledhur rreth 120 kg arra në një fshat të Patras, prone e dikujt tjeter.

Bashkë me shqiptarin u arrestua dhe një person tjetër, nuk dihet nëse është shqiptar apo grek.

Mësohet se shqiptari u la sot i lirë nga drejtësia greke, ndersa arrat u konfiskuan.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *