Tragjike në SHBA! Rrëzohet avioni me pasagjerë, nuk ka të mbijetuar


Një aeroplan u rrëzua këtë të martë në mëngjes në Ohajo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Avioni i vogël me dy motorr u përplas mbi një vend ku tregtoheshin makina në periferi të qytetit juglindor të Ohajos, Marietta, duke lënë të vdekur dy persona.

Përplasja ndodhi rreth orës 7 të mëngjesit. Beechcraft King Air E90 i vitit 1974 ishte nisur drejt Virxhinias Perëndimore, sikurse tregojnë të dhënat e FlightRadar24.

Piloti dhe një pasagjer humbën jetën, ndërkohë që nuk u dëmtuan persona të tjerë jashtë avionit. Mjetet dhe godina ku ra avioni ka pësuar dëme të shumta. Banorët në zonë shpërndanë në rrjetet sociale pamjet ku shihej tym i zi dhe flakë, që më pas u fikën nga forcat zjarrfikëse.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *