10 vjeçari e shpëton nënën nga mbytja në pishinë. ‘Ai është padyshim heroi im’!


Djaloshi 10-vjeçar shpëton nënën e tij nga mbytja. Ngjarjea e pabesueshme ka ndodhur në Oklahoma të SHBA-së. 10-vjeçari, Gavin Keeney, shpëtoi nënën e tij nga mbytja në pishinën e oborrit të tyre. Pamjet dramatike të kamerave të sigurisë u shpërndanë nga familja.

Është hera e dytë që ai ishte heroi i saj pasi në Heimlich ai mori policinë në telefon kur nëna e tij po mbytej nga ushqimi në vitin 2021.

Në video shihet nëna Lori, e cila fillon të vuajë nga tkurrjet e dhunshme të pavullnetshme të muskujve në pishinën e tyre, teksa Gavin nxiton për të ngjitur shkallët e pishinës dhe zhytet brenda.

Ai kapi mamanë e tij duke i ngritur mjekrën e saj mbi ujë dhe thuhet se ai nuk kërkoi fare ndihmë. Mamaja e tij, Lori, e quajti si ‘një nga momentet më të frikshme të jetës’. Për fat të mirë, qentë e Keeney alarmuan babain e Lorit, Stephen Lowe dhe ai nxitoi për të ndihmuar vajzën e tij, raporton DailyMail.

Lori për revistën ‘Storyful’ tha: “Më thanë më vonë se ai nuk kërkoi ndihmë. Babai im, i cili jeton ngjitur me ne, dëgjoi lehjen e qenve dhe vrapoi jashtë dhe u hodh brenda në pishinë teksa Gavin më mbante në shkallë dhe kokën mbi ujë”.

Lori e postoi videon në Facebook duke e përshkruar si “një nga ankthet e mia më të këqija. Jam mirë. Nuk mund ta besoj që po shkruaj këtë. Mund ta besoj atë që pashë tek Gavin, heroi im i vogël”, tha ajo.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *