Mes viktimave në tragjedinë e Seulit është edhe artisti i njohur


Ylli dhe aktori i K-Pop-it, Lee Jihan, është konfirmuar si një nga viktimat e rrëmujës së Halloëeen-it në Seul që ka vrarë mbi 150 njerëz. Jihan, 24 vjeç, gjeti famë në një konkurs kënge në Korenë e Jugut, përpara se të kalonte me sukses në aktrim.

Dy agjencitë që përfaqësojnë yllin – 935 Entertainment dhe 9Auto Entertainment – konfirmuan lajmin të dielën. Duke postuar një katror të zi në Instagram, ata shkruan në deklaratën e tyre se ishin “zemërthyer që u përshëndetën me lajmin e hidhur” për vdekjen e tij dhe u thanë fansave “Jihan është bërë yll në qiell dhe na ka lënë”.

Duke shprehur “ngushëllimet e tyre të përzemërta” familjes dhe të gjithë atyre që e donin, ata e quajtën atë “një mik i ëmbël dhe i ngrohtë për të gjithë”. Ata kanë shkruar edhe për “buzëqeshjen e tij të ndezur” dhe kanë nderuar “pasionin e tij për aktrimin”, duke i uruar atij “udhëtimin e fundit”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *