“SHQIPTAR ME ZEMËR“ shikojeni se çka i bën në ring Shqiptari nga Peja (PAMJE)


Boksieri pejan Senad Gashi ka fituar me no.kaut ndaj boksierit gjerman Dominic Vial. Senad Gashi ka arritur tē triumfo jē nē raundin e tretē ndaj Dominic Val nē ndeshjen e zhvilluar nē Hamburg tē Gjermanisē.Boksieri nga Peja u tregua i fortē pēr kundērshtarin e tij gjigant duke e mposhtur me nokaut teknik nē kateg orinē e rēndē.

Me kētē fitore Gashi ka shkuar nē njē rekord prej 21 fitoresh dhe tri humbjesh nga 24 ndeshje ku 21 fi tore vijnē me nokaut.

Gashi debutimin e tij profesional e ka bērē mē 17 maj 2014 nē Saarlandhalle nē Saarbrucken duke mpo shtur çekun David Liska me njē nokaut nē raundin e parē.

Pejani nē vitin 2019 u ndesh edhe me bo ksierin e njohur Derek Chisoran por qē bri.taniku kishte fituar me vendim tē jurisē atē kohē.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *