Fiken dritat në shesh, protestuesit ndezin blicat e telefonave: E bënë që mos dukemi sa jemi


Prej rreth një ore ka nisur protesta e Partisë Demoktike para Kryeministrisë, ku të pranishëm janë Sali Berisha, Ilir Meta dhe deputetë e PD dhe PL.

E teksa deputetët apo përfaqësues të PD po mbajë fjalën para Kryeministrisë janë fikur dritat. PD tha se Edi Rama dhe Belinda Balluku kanë fikur dritat që mos shihet pjesëmarrja e madhe në protestë.

“Balluku deh Rama ka kanë fikur dritat. Ndizni telefonat. Ndizini dritat..”, tha nje prej organizatoreve. Siç shihet dhe në foto qytetarët kanë ndezur dritat e telefonave për të treguar prezencën e tyre në shesh, teksa thërrisnin “Rama ik”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *