92-vjeçarja shqiptare që e martuan që në djep: Vajzat e sotme nxjerrin…shum shpejt do tu (Video)


Sade Aliçka është një banore e fshatit Dukat të Vlorës. Sot është 92 vjeçe, por nënë Sade tregon për “Ora Verore” me gazetaren Albana Caushaj, se fati i saj i martesës është vendosur që kur ka qenë në djep, sipas traditave të zonës asokohe.

Nëse Sadja u përshtat shpejt me kameran dhe tregoi detaje nga jeta e saj për Rtv ORA, madje tha se çfarë nuk pëlqen tek vajzat e sotme, sidomos fakti që ekspozojnë gjo ksin. 92-vjeçarja shqiptare që e martuan që në djep: Vajzat e sotme nxjerrin…

E gjithë pjesa bregdetare ditën e diel do të përfshihet nga reshje rrebeshe e rrufe. Të dielën në mbrëmje intensiteti i reshjeve do të vijë në rënie.vEra përgjithësisht gjatë situatës së përkeqsuar do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme në brigjet detare. Valëzimi në dete i forcës 4-5 ballë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *