“Të marrësh një shqiptare është si të marrësh një trëndafil nga parajsa”, aktori turk i bën dedikimin romantik Almeda Abazit


Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të dashur. Ish miss-i shqiptar është e martuar prej disa vitesh me aktorin e njohur turk, me të cilin ka dy fëmijë. Së fundmi, dyshja e njohur kanë qenë në Shqipëri ku dhe kanë dhënë një intervistë për emisionin e Luana Vjollcës.

Në kuadër të një loje, ai duhet t’i bënte partneres së tij një dedikim ku e nisi me disa fjalë shqip. “Zemër! Shpirti im. Zemra ime.”, tha ai duke shtuar më pas në gjuhën turke: “Ne atje (në Turqi) kemi një shprehje: “Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të marresh një trëndafil nga parajsa!”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *