Japonezët nuk e harrojnë zakonin, bëjnë ‘xixë’ stadiumin pas fitores me Gjermaninë


Japonia ka fituar 2-1 ndaj Gjermanisë, sfidë e vlefshme për kampionatin Botëror të Katarit. Gundogan i kaloi pancerat në avantazh në pjesën e parë, ndërsa më pas në të dytën erdhi përmbysja e madhe nga japonezët.

Pas ndeshjes, ajo që ra në sy ishte gjesti i tifozëve japonezë. Ashtu siç bënë në Botërorin e Rusisë, edhe kësaj here ata nuk u larguan nga stadiumi pa pastruar çdo mbeturinë të mundshme në të.

Padyshim një leksion disipline dhe qytetaria nga tifozët e Japonisë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *