23 vjeçarja do të martohet me miliarderin 56 vjeçar: “Dashuria jonë është e vërtetë”


Allana Luke dhe i dashuri i saj Jeff Winn, megjithatë, këmbëngulin se kanë gjetur dashurinë e vërtetë edhe pse ajo është 23 vjeç dhe ai është 33 vjet më i madh se ajo. Çifti zyrtarizoi dashurinë e tyre gjatë një pushimi në Marbella të Spanjës, ku burri i dhuroi asaj një palë vathë diamanti për ditëlindje. Siç mund ta keni kuptuar tashmë, Jeff Winn nuk ka absolutisht mungesë parash, por kjo nuk do të thotë se dashuria e tyre nuk është e vërtetë. Të paktën kështu thonë ata.

Historia e dashurisë mes Allana dhe Jeff ka lindur në një aplikacion takimesh, si në përrallat më të mira moderne. Gruaja e re ishte e lodhur duke u takuar me bashkëmoshatarët e saj dhe duke marrë sistematikisht zhgëηjimet njëra pas tjetrës, kështu që vendosi të rriste diapazonin e moshës deri në 60 vjeç.

Νë një kohë shumë të shkurtër ajo filloi të fliste me Xhefin, një 56-vjeçar të pasur me të cilin u gjend menjëherë në internet. Gjithçka filloi në vitin 2020 dhe, që atëherë, ka qenë një sërë dhuratash: një Audi TT, një orë Rolex, një palë vathë diamanti, çanta stilisti dhe pushime në destinacione si Barbados dhe Tajlandë. Me pak fjalë, jeta përkrah Jeff sigurisht që do të thotë të jetosh në luksin!

Mjafton të thuhet se shtëpia e Xhefit është një ndërtesë e vjetër historike e cila dikur përdorej si shkollë vajzash; ndodhet në Jesmond, një periferi luksoze e qytetit të Newcastle-upon-Tyne (MB), ku çifti ka gjithashtu një pastruese me kohë të plotë, një menaxher prone, një barman dhe tre kopshtarë.

“Nuk mund të mohohet se Jeff duket shumë më i vjetër se unë,” tha Allana, “gjë që mund t’i bëjë njerëzit të rrotullojnë sytë kur na shohin. Ata automatikisht supozojnë se unë jam thjesht një vajzë tjetër në duart e tij.” Ky do të ishte edhe mendimi im i parë. Por edhe nëse Jeff hυmbet shtëpinë dhe fαlίmentοn, unë do të isha përsëri me të.”

Allana, e cila nuk vjen nga një familje e pasur dhe që ka jetuar gjithmonë në një shtëpi modeste, ka takuar dy fëmijët e rritur të Jeff-it, Nina, e cila është në të njëjtën moshë me të dhe me të cilën shkon shpesh në disko, dhe Josh, 21 vjeç, me të cilin shkon mirë. Tani vajza e re po përgatitet të martohet me miliarderin, pasi ai vetë i propozoi me një unazë të pabesueshme diamanti.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *