Ky është personazhi më i kërkuar në Google në vitin 2022


Nuk keni dëgjuar? Këta janë personazhet e famshëm më të kërkuar në google të vitit.

Hulumtimi nga faqja e lajmeve e Hollivudit CelebTattler analizoi pikat e të dhënave nga tendencat e kërkimit në Google në vitin 2022, duke gjurmuar mbi 150 personazhe të famshëm – dhe përfundimisht duke kurorëzuar yllin e “Aquaman” Amber Heard si numrin 1.

Me sa duket për shkak të betejës së profilit të lartë në gjykatë me ish-in e saj, aktorja 36-vjeçare kryesoi listën si A-listerja më e kërkuar e vitit 2022, me një mesatare prej 5.6 milionë kërkimesh çdo muaj në SHBA. Sigurisht, ish-i në fjalë, Johnny Depp, mbeti shumë pas në vendin e dytë, duke fituar 5.5 milionë kërkime në muaj.

Dyshja konsumuan kulturën pop ndërsa gjyqi i tyre për shpifje u ndez për një pjesë të mirë të vitit, e cila kulmoi në qershor me Depp që u shpërblye me 15 milionë dollarë nga ish-i i tij dhe Heard korri 2 milionë dollarë në kundërpadinë e saj.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *