Lazim Destani feston pranë Kullës më të lartë në botë, të veshur kuq e zi


Një urim kreativ dhe i veçantë ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kulla më e lartë në botë, “Burj Khalifa” që gjendet në Dubai, u ‘vesh’ pasditen e së hënës me ngjyrat e flamurit Kuq e Zi. “BurjKhalifa” ndez dritat me flamurin shqiptar në nder për festimin e ditës kombëtare .

Si gjihëherë, në ceromonité , në datat historike , në festat kombëtare nuk mungon asnjëherë biznismeni e filantropi i njohur z. Lazim Destani .

Nē këtē pamje mahnitëse e madhështore bën dhe njē foto bashké me ambasadorin e Republikes së Shqiperisë në Emiratet e Bashkuara Arabe, z. Ermal Dredha.

Z. Destani , kētë moment e poston edhe në rrjetin e tij social, tek shkruan :

Postimi i plotë:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *