E rëndë! E pickoi merimanga, humb jetën 19-vjeçari


Një student vdiq pasi një pickim i dyshuar merimange i la një plagë të hapur në shpinë. Harry
Bolton, 19 vjeç, u gjet i vdekur në banesën e tij në Hull, katër ditë pasi u ankua se nuk ndihej mirë, sipas një hetimi.
Shokët e tij të banesës kishin raportuar një “infektim merimangë” në strehimin e përbashkët të studentëve, por një inspektim nuk gjeti asgjë të pazakontë, iu tha një mjeke ligjore.

Bolton, nga Whaplode St. Catherine pranë Spalding, në Lincolnshire, vdiq më 7 tetor të vitit të kaluar.

Adoleshenti, një student i vitit të dytë në Universitetin e Hull-it, u raportua se i kishte thënë një shoku katër ditë më parë se u ndje i sëmurë pasi një merimangë e kafshoi në shpinë. Ai shkoi në Hull Royal Infirmary natën e 3 tetorit me një temperaturë të lartë dhe rrahje të shpejtë të zemrës, sipas Hull Daily Mail.

Një test gjaku tregoi inflamacion, por mjekët nuk gjetën asgjë që të tregonte rrezik të lartë, u dëgjua nga hetimi. Bolton u lirua nga spitali të nesërmen pasdite dhe u pa për herë të fundit nga shokët e shtëpisë të nesërmen.

Ai u gjet i vdekur në shtratin e tij më 7 tetor, pasi stafi i sigurisë së ndërtesës e detyruan të hynte në dhomën e tij për shkak të shqetësimeve se ai nuk u ishte përgjigjur mesazheve të miqve.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *