“MKE MARR N’QAFË, NUK KAM FMI ME SHIT UNË” / ZBULOHET LETRA E SOKOL HALILIT PARA SE TË VRISTE VETËN


Janë bërë publike letrat e Sokol Halilit, vrasësit të Hamide Magushit. Ai ia la babait të tij.

Lajmi do të përditësohet… mke marr ngaf kshtu dhe un nuk kam fimi me shit dhe pse kur e ke pas ket plan nuk u shkerdhejshe udhes e me marr thmi po mke marr ngaf mu kshtu meksi plane tua dhe kurr mos ma permen ma ket pun se un nuk tkum marr ty per me tshit thmi po tkom marr per me kriju familje ktu qysh e ka lan Zoti ajo me pat than mu pas shkerdhy rruges nuk me kishin pranu kojshija as rrethi familjar as familja ngusht se me kishin than ky asht kopil kah e ke marr kta e kshtu e din qe jam kan e martume jena nda thmin e kam me burr tem dhe thmija e din kan e ka bab dhe mu kerkush nuk mun mem than kurgja me ni fjal e kish pas veq mi qit vetit za qe u kan e martume dhe mos mi than kojshija qe e ki kopil dhe mos mi than. kurgja dhe me rrit thmin tem athe dhe mu me thojke se tla un ty ti njaven e par martov me tjeter me kan dush ti dhe maro thmi tjer ti dhe mu lem qishtu ta rriti thmin qysh po ttham dhe un i kom than ma para ja menoj vetit vorrin se sa e baj ket pun kshtu dhe kurr nuk muj me leju edhe nuk muj me perballu ket pun kshtu thmija jem mu rrit larg meje


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *