Unë jam shqiptar me Babë e Babëgjysh e GJ A K Shqiptari (Video)


Granit Xhaka ishte protagonist në fushë teksa Zvicra arriti të mposhtë 3-2 Serbinë duke u kualifikuar më tej në Kupën e Botës.

Mesfushori shqiptar i helvetëve nuk arriti të realizojë, megjithatë ishte ndër më të mirët në fushën e blertë.

T ensioni ishte prezent mes tij dhe lojtarëve të Serbisë. Në fundin e takimit, ai u p ërplas me Milenkoviç. U desh ndërhyrja e shokëve të tjerë të ekipit për të shuar sherrin. Mirëpo gj aku i shqiptarit u shfaq dhe në Botërorin e Katarit.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *