VIDEO: Si dështoi siguria e ish-kryeministrit Berisha, autori bëri gati grushtet dhe u sul mes truprojave


Siguria e ish-kryeministrit Sali Berisha ka dështuar sot teksa një 31-vjeçar iu afrua në protestë dhe e qëlloi me grusht.

Në pamjet e reja të publikuara nga mediat, shihet autori Gert Shehu teksa bën gati grushtin dhe hyn mes turmës duke e qëlluar Berishën në fytyrë.

Shehu ngre dy grushtet pranë fytyrës dhe dallohet teksa i afrohet Berishës në gjendje tepër të tensionuar. Megjithatë një person që mendohet të jetë truprojë, e ka vënë re por nuk ka mundur ta ndalojë.

Autori dyshohet se është me probleme mendore. Pasi ka qëlluar Berishën me grusht në pjesën e hundës, duke i shkaktuar dëme të dukshme në fytyrë, 31-vjeçari është dhunuar nga truprojat e më pas është shoqëruar nga policia drejt spitalit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *