Muniѕhi uron Наkimin рër fitoren ndaj Ѕрanjës: Хhehneti ëѕhtë te këmbët e nënëѕ


Maroku e ka eliminuar Spanjën nga Kupa e Botës.

Ndeshja mes Spanjës dhe Marokut u mbyll 0-0 si në kohën e rregullt ashtu edhe në vazhdime, ku penalltitë vendosën fituesin, ku në fund ata që festuan ishin marokenët.

Pas triumftn, ishte trajneri i mirënjohur shqiptar, Ismet Munishi ai që e ka uruar lojtarin e Marokut, Achraf Hakimin për fitoren.

Sipër fotos së Hakimit me nënën e tij, Munishi shkruajti: “Xheneti eshte te kembët e Nanes, Achraf Hakimi urime. Kam simpati te veqant per kete djalosh”, ka shkruar Munishi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *