Pse moj bija e nënës, pse më shkove në lule te rinisë…


Pse moj bija e nënës, pse më shkove në lule te rinisë… Pasditen e kësaj të enjteje ne qytetin e Pejes gjatë kalimit me veturë nje cift u go\dit nga treni fuqishem ku vajza mbeti ne vend, kurse djaloshi po lu.fton me jet.en.

Mijera qytetare dolen qe ta shohin rastin, ku shprehen ngushllime per vajzen me iniciale A.S nga Peja Nena e saj madje thot se cifti kan qene te fejuar dhe prisnin qe te vije vera per martese.

Ata jan te sho.kuar per kete ngj.arje te rende qe u ka ndo.dhur. Nëna e saj kur arriti fjalet e para qe i tha ishin : Pse moj bija e Nenes, pse me shkove ne lule te rinise..Mos kalo pa thene ngushllime..


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *