Dalin pamjet e renda nga ngjarja e rende qe ndodhi ditën e sotme ku kishte dhe emigrant Shqiptare. (Video)


Të paktën katër persona dyshohet se kanë nderruar jete pasi një gomone me emigrantë u fundos në orët e para të mëngjesit të sotëm. Gomonia me mbi 40 emigrantë u mbyt në Kanalin Anglez në orën 3 të mëngjesit me një operacion të madh shpëtimi në vazhdim.

Një zëdhënës i qeverisë britanike konfirmoi numrin e vi,ktimave, ndërsa paralajmërohet se bilanci mund të rritet. LBC raporton se 43 njerëz janë shpëtuar të gjallë nga katastrofa. Burimet e përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit thanë se kishte ‘të vdekur’ dhe se ‘v,iktimat po transportoheshin me avion’ nga deti.

Nder ta kishte dhe shqiptare njeri prej tyre thuhet si kishte shpetuar, emri i te cilit ishte Denis, nuk dihet nese ka patur te tjere nga shqiperia shpresojme te jet me kaq kjo ngjarje e ren de. Me poshte do shikoni dhe pamjet ne momentin e shpetimit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *