Iku në Angli se këtu mbaroi Universitetin dhe nuk po gjente dot punë! Zbulohen detaje të tjera për 24 vjeçarin nga Berati


Një 24 vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në Angli. Mariglen Ruçi nga lagjia Uznovë e Beratit kishte përfunduar studimet në universitetin e Sporteve. Pasi nuk kishte gjetur punë, u nis në mergim për një të ardhme më të mirë. Trupi i të riut shqiptar u gjet i paj etë mëngjesin e ditës së hënë pas zjar rit që kishte përfshirë banesën ku ky i fundit jetonte.

Sipas mediave të huaja, në banesë kultivoheshin bimë k n bisi. Për ngjarjen e ndodhur është ndaluar një 40 vjeçar i cili aku zo het si sh kakt ar i zjar rit.

Burime nga të afërm të 24 vjeçarit bëjnë me dije se familja Ruçi ka dy djem që të dy të apasionuar pas sportit, vëllai i Mariglenit është futollist në kampionatin tonë me ekipin e Bylisit.

Po burime të të afërmeve të familjes Ruçi bëjnë me dije se dy ditë më parë ka qenë kontakti i fundit i të riut me familjen e tij.

Ndërsa ditën e djeshme një nga shokët i tij ka njoftuar çfarë i ka ndodhur 24 vjeçarit i cili u gjet i p aje të për shkak të asfi ksim it në banesën e tij.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *