Qeset e reja të çajit me një zgjatim që duket si ashtu: “turp, mos i fusni në gojë”


Një kioskë e vogël çaji në Lam Phlai, në provincën Songkhla të Tajlandës, u bë lajm kombëtar për dizajnin e paketimit të çajit me akull.

 

 

Në Tajlandë dhe vende të tjera aziatike, çaji shitet edhe në qese plastike. Duket pak e çuditshme për shumicën prej nesh që mësuar ta pijmë në filxhanë apo kanoçe, por atje është mjaft e zakonshme.

 

 


Sido që të jetë, edhe vetë tajlandezët kruajtën kokën kur panë formën e pazakontë të qeseve të çajit në Lam Phlai. Dizajni i ri i qeseve kishte një shtojcë që duket si ashtu, që e kuptoni edhe vetë.

 

 

Fotot e qeseve të reja të çajit u shfaqën në mediat sociale tajlandeze dhe menjëherë u bënë virale, duke nxitur një sërë reagimesh nga çajpirësit.

Disa i konsideruan qeset ofenduese – për të mos u futur në gojë, të tjerë menduan se janë jeta e funit dhe shumica thanë se është një strategji e shkëlqyer marketingu.

 

 

Cha Deen ofron një shumëllojshmëri të shijeve të çajit me akullit, si çaji Thai, çaji Jeshil, Kakao, Ovaltine, por edhe nëse ata do të ishin çajrat më të shijshëm në botë, a do ta thithnit nga ajo lloj qeseje? / Punë Burrash

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *