Vetëm 21 vjec, vdes ylli i TikTok-ut:”E hapi parashutën me vonesë”!


Ishte në hedhjen e saj të parë me parashutë, por kjo i kushtoi jetën. Tragjedia pllakosi yllin e TikTok-ut, Tanya Pardazi, e cila u shua në një aksident fatkeq në moshën vetëm 21-vjeçare.

Miqtë e vajzës, ish gjysmëfinaliste e Miss Kanadasë, rrëfyen me dhimbje se ajo vdiq teksa tentonte sfidën e “cmendur” në Ontario. Sipas një deklarate nga kompania përgjegjëse, Pardazi e hapi parashutën me shumë vonesë teksa ishte në ajër gjatë kursit të saj të parë solo.
Vajza u dërgua me urgjencë në spital, por për të ishte shumë vonë dhe u shpall e vdekur.
Pardazi, e cila kishte pothuajse 100,000 ndjekës në TikTok, kishte konkurruar më parë në konkursin e bukurisë “Miss Canada”, duke arritur deri në gjysmëfinale, në 2017. Ajo qe regjistruar gjithashtu në Universitetin e Torontos, ku studionte filozofi.

Ishte në hedhjen e saj të parë me parashutë, por kjo i kushtoi jetën. Tragjedia pllakosi yllin e TikTok-ut, Tanya Pardazi, e cila u shua në një aksident fatkeq në moshën vetëm 21-vjeçare.

Miqtë e vajzës, ish gjysmëfinaliste e Miss Kanadasë, rrëfyen me dhimbje se ajo vdiq teksa tentonte sfidën e “cmendur” në Ontario. Sipas një deklarate nga kompania përgjegjëse, Pardazi e hapi parashutën me shumë vonesë teksa ishte në ajër gjatë kursit të saj të parë solo.
Vajza u dërgua me urgjencë në spital, por për të ishte shumë vonë dhe u shpall e vdekur.
Pardazi, e cila kishte pothuajse 100,000 ndjekës në TikTok, kishte konkurruar më parë në konkursin e bukurisë “Miss Canada”, duke arritur deri në gjysmëfinale, në 2017. Ajo qe regjistruar gjithashtu në Universitetin e Torontos, ku studionte filozofi.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *